Czym jest HBOT?

Czym jest HBOT?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT – ang. Hiperbaric Oxygen Therapy) to w pełni naturalna, bezpieczna a przede wszystkim skuteczna metoda leczenia polegająca na podawaniu czystego tlenu w komorze, w której panuje podwyższone cieśnienie atmosferyczne.
Tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą znaną na całym świecie od dawna, a mianowicie od XIX wieku. Największą popularność zdobyła jednak w USA, gdzie była intensywnie rozwijana a jej zastosowanie przebadano w wielu jednostkach chorobowych. Obecnie hiperbaria tlenowa cieszy się coraz większym zainteresowanie zarówno w Europie jak i Australii.
W tlenoterapii hiperbarycznaj zazwyczaj stosuje się ciśnienie wynoszące 2-3 ata. Jest to spowodowane tym, że wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie nasycenie tlenem osocza krwi. Podczas oddychania w ciśnieniu 1 ata rozpuszczalność tlenu w osoczu wzrasta 3 krotnie, natomiast pod wpływem ciśnienia 2-3 ATA aż 14-krotnie. Podczas badań wykazano, że w komorze hiperbarycznej ciśnienie powinno wynosić conajmniej 1,6 bar, aby osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. Ideą hiperbarii tlenowej jest wykorzystanie naturalnych zadolości organizmu do regeneracji i samoleczenia. Poprzez dostarczenia większej ilości tlenu, który uczestniczy w wielu reakcjach chemicznych stanowiących podstawę procesów fizjologicznych niezbędnych do zachowania równowagi organizmu, wspieramy wrodzone możliwości tkanek.

 

Opinie

Sukcesywna Regeneracja
Olgierd NowakowskiSkoczek
Komora dzielnie wspiera moje zdrowie
Jest wiele rozwiązań leczenia, dobrze że jest hiperbaria .
Rafał MiłoszyckiArchitekt
Przyspiesza regenerację i zwiększa wydolność organizmu! Dla mnie strzał w dziesiątkę
Marek LewandowskiTrianthlonista
[/vc_column][/vc_row]

pl_PL
en_US pl_PL