Leczenie trudno gojących się ran u osób starczych – efekty Pana Heinricha

Leczenie trudno gojących się ran u osób starczych – efekty Pana Heinricha

Czy zauważyliście, że skóra starszych osób jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia 🧓👵

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, staje się cienka i pergaminowa. Z powodu pogorszenia wydolności żylnej jest mniej ukrwiona, a przez to jej zdolności regeneracyjne zmniejszają się.


Do Centrum TLENmedica we Wrocławiu z powodu trudno gojących się ran zgłosił się 85-letni Pan Heinrich. Na skórze pacjenta od nawet lekkiego ucisku pojawiały się siniaki, otarcia powodowały płytkie rany, które goiły się dopiero po ok. 3 tygodniach. Jednak największym problemem Pana Heinricha były głębokie, bolesne rany na nogach poniżej kolan oporne na standardowe leczenie oraz zatrzymująca się woda w organizmie powodujące obrzęki.  Dotychczas opatrunki na nogach musiały być zmieniane aż 7 razy dziennie, ponieważ limfa przesącza się przez bandaże. 👴

  • Po zaledwie 2 zabiegach w medycznej komorze hiperbarycznej pacjent wraz z opiekunem zauważyli zdecydowanie mniejsze sączenie się płynu z ran. Dla zachowania higieny opatrunki były zmieniane tylko 2 razy dziennie. Ponadto z kończyn dolnych zniknęła opuchlizna, co świadczyć może o poprawie gospodarki wodno-elektrolitowej.
  • Po 10 HBOT skóra wokół ran zmieniła kolor z czerwonego na zdrowo różowy. Złagodzenie stanu zapalnego spowodowało znaczne obniżenie odczuwania bólu, zaś rany na podudziu zaczęły się zmniejszać.
  • Po 13 HBOT z satysfakcją poinformował nas o utracie 3 kg z wagi. Ponadto zauważył, że skóra na całym ciele poprawiła swoje właściwości. Stała się bardziej napięta, zaś delikatne ranki i zadrapania znikały w ciągu 2-3 dni.
  • Po 15 HBOT zaobserwowano zwiększone złuszczanie się naskórka na całym ciele, jednak najbardziej koncentrowało się ono na podudziach. Tlenoterapia hiperbaryczna regeneruje cały organizm, z tego powodu pojawiły się inne pozytywne efekty jej działania. U Pana Heinricha wystąpiła poprawa samopoczucia, starał się ograniczyć pomoc innych osób przy prostych czynnościach m.in. takich jak zapinanie guzików. Podczas chodzenia starał się zachować wyprostowaną sylwetkę oraz wyżej unosić stopy aby zminimalizować możliwość upadku. 🙂🧥
  • Wpływ 20 zabiegów hiperbarii tlenowej na rany możecie zobaczyć sami na zdjęciach. 😊

Działanie tlenoterapii hiperbarycznej w trudno gojących się ranach obejmuje:
🔹poprawia funkcje układu odpornościowego
🔹ma bezpośrednie właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze
🔹poprawia wchłanianie i transport antybiotyków
🔹zmniejsza stany zapalne oraz odczuwanie bólu
🔹zwiększa ukrwienie i odżywienie ran
🔹pozytywnie wpływa na gospodarkę wodno-elektrolitową – zmniejsza obrzęki i zatrzymywanie wody w organizmie
🔹pobudza namnażanie fibroblastów oraz produkcję kolagenu – szybsze gojenie ran
🔹pobudza czynniki wzrostu – odbudowa tkanek
🔹przyspiesza wchłanianie krwiaków

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skonsultuj telefonicznie swój przypadek ze specjalistą Centrum TLENmedica. ☎️

 

Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej TLENmedica

www.tlenmedica.com.pl

Wrocław 533 553 073

Kalisz 888 608 110

About Author

en_US
pl_PL en_US