Leczenie atopowego zapalenia skóry u 7-letniej dziewczynki – efekty Karolinki

Leczenie atopowego zapalenia skóry u 7-letniej dziewczynki – efekty Karolinki

AZS czyli atopowe zapalenie skóry jest bardzo bolesną i uciążliwą chorobą skóry o podłożu genetycznym. Polega ona silnym swędzeniu skóry, która jest wysuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Właśnie z tą chorobą od wczesnego dzieciństwa zmaga się 7-letnia Karolinka, podopieczna Fundacji Dzieciom Pomagaj.

U dziewczynki AZS występuje w stopniu trzecim co oznacza bardzo duże nasilenie objawów. Zmiany występują na całym ciele i są na tyle bolesne, że nie pozwalają jej uczęszczać do przedszkola. Z tego powodu nastrój Karolinki jest mocno osłabiony a nawet występują napady depresyjne.

Karolinka skorzystała z 30 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej w Centrum TLENmedica w Kaliszu. W trakcie terapii doszło do zaostrzenia objawów AZS co jest bardzo częste przy schorzeniach dermatologicznych. Jest to naturalny proces oczyszczania się organizmu. W przypadku dziewczynki dodatkowo w trakcie terapii kilkukrotnie aktywował się i znikał wirus opryszczki, a także powróciła wysypka (w tym samym miejscu, wyglądzie i nasileniu), którą leczono farmakologicznie około rok przed rozpoczęciem HBOT.

W ciągu 30 sesji w komorze hiperbarycznej skóra Karoliny wzmocniła się (nie przypomina już pergaminu), jest lepiej ukrwiona i nawilżona, znacząco zmniejszyły się objawy atopowego zapalenia skóry. Znikła zmiana barwnikowa, którą dziewczynka miała od urodzenia oraz poprawiła się kondycja włosów na głowie.

 

Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej TLENmedica
www.tlenmedica.com.pl
Wrocław 533 553 073
Kalisz 505 925 200

About Author

pl_PL
en_US pl_PL