Zaburzenia neurorozwojowe

Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej w zaburzeniach neurorozwojowych

Zaburzenie neurorozwojowe to szeroko pojmowane nieprawidłowości w rozwoju motorycznym i psychicznym dziecka. W obecnych czasach niezależnie od jednostki chorobowej dzieci znajdują się pod opieką wielu specjalistów i terapeutów, którzy wkładają bardzo dużo wysiłku aby poprawić stan zdrowia swoich małych pacjentów. Niestety często okazuje się, że mimo ogromnego zaangażowania efekty w terapii następują bardzo wolno lub są niemal niezauważalne. W tym momencie pojawia się pytanie „Czy można zrobić coś więcej?”

Doskonałym uzupełnieniem prowadzonych terapii jest tlenoterapia hiperbaryczna, która nie koncentruje się na niwelowaniu objawów choroby, lecz wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji i samoleczenia.
Tlenoterapia hiperbaryczna skutecznie wspomaga leczenie m.in. takich zaburzeń neurorozwojowych jak:
– autyzm
– mózgowe porażenie dziecięce
– zespół Downa
– zespół Aspergera
– FAS

Tlenoterapia hiperbaryczna poprzez poprawę mikrokrążenia, proces tworzenia się nowych zdrowych naczyń krwionośnych, a przede wszystkim zwiększenie rozpuszczalności tlenu w osoczu, prowadzi do lepszego natlenienia oraz dostarczenie odpowiedniej ilości substancji odżywczych do komórek całego organizmu poprawiając jego funkcjonowanie.

Większość dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi nie boryka się tylko z jednym problemem zdrowotnym. Na ich stan zdrowia składa się wiele chorób współistniejących.

.

pl_PL
en_US pl_PL