Leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego w Centrum TLENmedica – historia Pani Gosi.

Leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego w Centrum TLENmedica – historia Pani Gosi.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to przewlekły proces zapalny błony śluzowej odbytu lub jelita grubego, charakteryzujące się bólem, krwawieniem i zakażeniami objętego chorobowo odcinka jelita. W ciągu 6 lat od diagnozy Pani Małgorzata korzystała z leczenia immunosupresyjnego, sterydowego oraz biologicznego. Po 3 latach remisji, chcąc starać się o dziecko, zrezygnowała z przeciwciał. Niestety po zwykłej antybiotykoterapii powróciły objawy WZJG takie jak bóle brzucha, krwawienia, pogorszenie morfologii krwi. Właśnie z tego powodu postanowiła zgłosić się do Centrum TLENmedica we Wrocławiu na tlenoterapię hiperbaryczną.

Już po 8 zabiegach w medycznej komorze hiperbarycznej Pani Gosia czuła, że stan jelita poprawił się. Ustało krwawienie doodbytnicze oraz uczucie parcia na stolec.

Po 15 HBOT pacjentka zauważyła, że z rana nie ma uczucia “sztywności jelita”. W ciągu dnia nie pojawiają się bóle brzucha, a praca jelit uregulowała się.

Jednak najlepszym dowodem na zmniejszenie stanu zapalnego w jelicie są badania, które zostały wykonane tuż przed i po zakończeniu serii 20 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Bardzo istotne jest, że Pani Gosia w trakcie hiperbarii tlenowej nie przyjmowała żadnych leków, które mogłyby wpłynąć na wyniki kalprotektyny. 

 

 

Wpływ tlenoterapii hiperbarycznej na wrzodziejące zapalenie jelita grubego:

🔹 oddziałuje na cytokiny wywołujące stany zapalne regulując funkcje układu immunologicznego

🔹 działa jak naturalny antybiotyk, ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze

🔹 umożliwia regenerację błony śluzowej układu pokarmowego

🔹ogranicza translokację endogennych bakterii jelitowych

🔹poprawia kurczliwość jelit usprawniając tym samym ich perystaltykę

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej ze specjalistą Centrum TLENmedica. ☎️

 

Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej TLENmedica

www.tlenmedica.com.pl

Wrocław 533 553 073

Kępno 888 608 110

About Author

pl_PL
en_US pl_PL